Dzień Strażaka w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie
W różnych miejscach w Małopolsce trwają obchody Dnia Strażaka. Dziś uroczysta zbiórka z tej właśnie okazji odbyła się w krakowskiej Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej. W wydarzeniu uczestniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
– Niełatwo jest zostać strażakiem, o czym doskonale wiedzą kadeci ze Szkoły Aspirantów. Służba w mundurze strażackim to z jednej strony misja, a z drugiej wielkie zobowiązanie. To nie tylko akcje pożarnicze, ale także niesienie pomocy potrzebującym w różnorodnych sytuacjach kryzysowych. Na początku kwietnia w Muzeum Lotnictwa odbyły się ćwiczenia służb, w których wziął udział również komponent medyczny Szkoły Aspirantów. To były ważne ćwiczenia, z wykorzystaniem szpitala polowego. Pokazały one profesjonalizm służb, dobrą współpracę i koordynację działań. Życzę Państwu satysfakcji z pracy i dalszego tak wzorowego zaangażowania – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
W uroczystościach wzięli udział: kompania reprezentacyjna Szkoły Aspirantów PSP, funkcjonariusze i pracownicy Szkoły Aspirantów PSP, a także kadeci kompanii I i II. Po złożeniu meldunku i przeglądzie pododdziałów podniesiono flagę państwową na maszt. Następnie wręczone zostały awanse i odznaczenia państwowe – 3 Brązowe Krzyże Zasługi oraz 2 Srebrne i 5 Brązowych Medali za Długoletnią Służbę.
***
Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej jest dwuletnim policealnym studium zawodowym przygotowującym kadrę średniego szczebla dowodzenie dla jednostek organizacyjnych PSP. Ponadto w szkole realizowane jest kształcenie kwalifikacyjne oraz szkolenia doskonalące, w tym kursy specjalistyczne.
Źródło: Urząd Wojewódzki w Krakowie
Może to Ci się spodoba
Święto Solidarności
– „Solidarność” otworzyła bramy wolności w krajach zniewolonych systemem totalitarnym, zburzyła Mur Berliński i przyczyniła się do zjednoczenia Europy rozdzielonej od czasów II wojny światowej na dwa bloki. Nie wolno
Święto Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej
Tatry, orle pióro i ciupaga – to elementy składające się na logo Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. Powstała ona w 2001 roku jako pierwsza w Polsce tego typu
XXXI rocznica powstania Straży Granicznej
Ich misją jest ochrona granicy państwowej na lądzie i na morzu. Jest obecna także na lotniskach, gdzie kontroluje ruch graniczny. Do jej zadań należy także m.in. przeciwdziałanie nielegalnej migracji. Dziś
„Wolnego ludu krew zanieśli przed Boga tron”
12 września 1939 roku żołnierze Wehrmachtu zamordowali polskich jeńców wojennych zgromadzonych w szkole podstawowej w Szczucinie. Tragiczne wydarzenia upamiętniła coroczna uroczystość, w której w imieniu wojewody małopolskiego Łukasza Kmity, wziął
Inauguracja 659. roku akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego
Studiowanie czas zacząć! W uroczystej – 659. – inauguracji roku akademickiego 2022/2023 Uniwersytetu Jagiellońskiego uczestniczył II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński, który przekazał list od ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.
Światowe Dni Młodzieży – pamiętamy
W 2016 r. Kraków zamienił się w miejsce spotkań młodzieży z całego świata. Ukochane miasto papieża Jana Pawła II gościło 31. Światowe Dni Młodzieży. Otwarta dzisiaj w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim


0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!