Inauguracja 70. roku akademickiego na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie

Inauguracja 70. roku akademickiego na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie

Już po raz 70. krakowski Uniwersytet Rolniczy inauguruje rok akademicki. W murach uczelni będą się kształcić przyszli rolnicy i leśnicy, a także pracownicy związani z żywnością i sektorem agrobiznesu. W uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego wziął udział wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który odczytał okolicznościowy list ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

– Stale zmierzamy do podnoszenia poziomu polskiej nauki. Dlatego też niezwykle ważną kwestią pozostaje proces ewaluacji jakości działalności naukowej szkół wyższych. Zasadniczą sprawą jest uproszczenie sposobu oceny działalności uczelni. Zmianę kryteriów ich oceny przygotowuje zespół ekspertów – profesorów z całej Polski. Ufam, że już wkrótce zostaną wypracowane wytyczne, które posłużą do sformułowania nowych ram prawnych w tym zakresie – napisał w liście minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Inauguracja rozpoczęła się od mszy świętej w kościele pw. Pana Jezusa Dobrego Pasterza. Dalsza część uroczystości miała miejsce w Centrum Kongresowym URK.

Po odśpiewaniu przez chór hymnu „Gaude Mater Polonia” JM rektor dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK zabrał głos, witając przybyłych na tę uroczystość gości. Następnie odbyła się immatrykulacja studentów I roku, a tuż po niej wybrzmiała pieśń „Gaudeamus igitur”. Następnie doradca w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Waśko wręczył w asyście wojewody małopolskiego Łukasza Kmity 11 Medali za Długoletnią Służbę. Złoty Medal otrzymał rektor UR prof. S. Tabor.

– „Zasoby i oferta Uczelni są w szczególności ukierunkowane na rozwiązywanie problemów szeroko pojętego sektora agrobiznesu i obszarów wiejskich, co znajduje swoje odzwierciedlenie w haśle Z natURy najlepsi”. Tak jeden ze swych celów strategicznych Uniwersytet Rolniczy sformułował w „Strategii na lata 2021-2025”. Życzę sukcesów w realizacji tych zamierzeń. Niech uczelnia rośnie w siłę, kształcąc kolejne pokolenia specjalistów. Blisko 8 tys. studentów i 1,5 tys. pracowników – to wielka społeczność. Serdecznie dziękuję Magnificencji – Prof. Sylwestrowi Taborowi – za dbałość o jej rozwój i pomyślność, za służbę nauce i dydaktyce. Złoty Medal przyznany przez Pana Prezydenta jest najlepszym potwierdzeniem tych zasług – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Wykład inauguracyjny pt. „Wyzwania środowiskowe i społeczne dla sektora leśnego związane z wprowadzeniem unijnej strategii na rzecz bioróżnorodności 2030 i strategii leśnej” wygłosił prof. dr hab. inż. Jarosław Socha. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem hymnu narodowego.

Źródło: Urząd Wojewódzki w Krakowie

Previous Policjanci krakowskiej drogówki otrzymali dwa nowe motocykle marki BMW
Next W krakowskiej Akademii Muzycznej znów rozbrzmiały instrumenty

Może to Ci się spodoba

Od września 2017 r. szkoły mają mieć możliwość wyboru podręcznika

Zgodnie z nowymi propozycjami resortu edukacji, które po fazie konsultacji społecznych trafiły do rozpatrzenia przez Komitet Stały Rady Ministrów, szkoły będą miały możliwość wyboru podręcznika. Wydawcy edukacyjni są zadowoleni i zapewniają, że na

Święto Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej

Tatry, orle pióro i ciupaga – to elementy składające się na logo Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. Powstała ona w 2001 roku jako pierwsza w Polsce tego typu

50-lecie Centrum Sztuki Mościce

2 czerwca 1971 r. w Mościcach otworzono Zakładowy Dom Kultury z prawdziwego zdarzenia. Inwestorem były Zakłady Azotowe, a w budowniczych wcielili się pracownicy chemicznej firmy wspomagani przez swoje rodziny. Dziś

3 wyjątkowe miasta, które musisz odwiedzić!

Planujesz podróż i za cel wyprawy chcesz wybrać mniej popularne kierunki, które zachwycają różnorodnością i niepowtarzalnym klimatem? Sprawdź nasze trzy propozycje miejsc o wyjątkowym charakterze, które zapewnią Ci niezapomniane wrażenia.

Muzeum Książąt Czartoryskich w całości

Kompleks budynków i przestrzeni wystawienniczych Muzeum Książąt Czartoryskich jest już w całości dostępny dla odwiedzających. Otwarcie dziś ostatniej części – Klasztorka – kończy złożony proces inwestycyjny. W wernisażu wystawy stałej

77. Rocznica likwidacji „Zigeunerlager” w KL Auschwitz-Birkenau

W Europejski Dzień Pamięci o Holokauście Romów, na terenie byłego niemieckiego obozu KL Auschwitz-Birkenau odbyły się uroczystości z okazji 77. rocznicy likwidacji Zigeunerlager. Obóz ten pochłonął  4300 Romów i Sinti.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź