Wizyta dyplomatów ze Słowacji

Wizyta dyplomatów ze Słowacji

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita spotkał się z ambasadorem Republiki Słowackiej w Warszawie Andrejem Drobą, konsulem generalnym Republiki Słowackiej w Krakowie Tomášem Kašajem oraz przewodniczącym Urzędu dla Słowaków żyjących za granicą Milanem Jánem Pilipem. W spotkaniu uczestniczyła również Ewa Podłęcka, pełnomocnik Wojewody do spraw mniejszości narodowych i etnicznych w Małopolsce.

 Cieszy mnie współdziałanie Polski i Słowacji – czy to na płaszczyźnie gospodarczej, infrastrukturalnej, czy kulturalnej. Nasze kraje łączą nie tylko wspólne cele polityczne, lecz także podobne wyzwania regionalne. Najlepszym tego dowodem jest wieloletnia współpraca w ramach Polsko-Słowackiej Komisji Międzyrządowej do spraw Współpracy Transgranicznej – mówił wojewoda.

Głównym celem spotkania była wymiana doświadczeń związanych z mniejszościami narodowymi i etnicznymi zamieszkującymi Słowację oraz Polskę południową.

Źródło: Urząd Wojewódzki w Krakowie

Previous Śmiertelny wypadek na ul. Bora-Komorowskiego w Krakowie
Next Święto plonów w gminie Rzepiennik Strzyżewski

Może to Ci się spodoba

Święto Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej

Tatry, orle pióro i ciupaga – to elementy składające się na logo Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. Powstała ona w 2001 roku jako pierwsza w Polsce tego typu

77. Rocznica likwidacji „Zigeunerlager” w KL Auschwitz-Birkenau

W Europejski Dzień Pamięci o Holokauście Romów, na terenie byłego niemieckiego obozu KL Auschwitz-Birkenau odbyły się uroczystości z okazji 77. rocznicy likwidacji Zigeunerlager. Obóz ten pochłonął  4300 Romów i Sinti.

Dzień Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Poznawać przyczyny i wartości rzeczy, dać uniwersalne wykształcenie, łączyć wiedzę zawodową z wiedzą ogólną o charakterze metodologicznym i teoretycznym. To zobowiązanie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, którego trwałość potwierdza 98-letnia historia.

Muzeum Książąt Czartoryskich w całości

Kompleks budynków i przestrzeni wystawienniczych Muzeum Książąt Czartoryskich jest już w całości dostępny dla odwiedzających. Otwarcie dziś ostatniej części – Klasztorka – kończy złożony proces inwestycyjny. W wernisażu wystawy stałej

Święto Solidarności

– „Solidarność” otworzyła bramy wolności w krajach zniewolonych systemem totalitarnym, zburzyła Mur Berliński i przyczyniła się do zjednoczenia Europy rozdzielonej od czasów II wojny światowej na dwa bloki. Nie wolno

78. rok akademicki Politechniki Krakowskiej

8 wydziałów, 33 kierunki kształcenia w języku polskim i 8 w języku angielskim. Ok. 14 tys. studentów na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia oraz doktoranckich i podyplomowych.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź