Rozpoczęło się Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski
W Bukowinie Tatrzańskiej rozpoczęło się trzydniowe Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski. Pierwszego dnia wręczone zostały nagrody dla laureatów Konkursu Prezesa GUS „Cyfrowa Gmina NSP 2021”. W wydarzeniu uczestniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
Konkurs Prezesa GUS na najbardziej cyfrową gminę Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 wyłonił 96 laureatów spośród ponad 700 gmin z całej Polski – po 6 w każdym województwie. Przyznane zostały nagrody główne i dodatkowe w postaci sprzętu elektronicznego. W każdym województwie dla najbardziej zaangażowanej we współpracę z Urzędem Statystycznym gminy, wykazującej największą aktywność wśród społeczności lokalnej, została przyznana nagroda specjalna.
W Małopolsce nagrodę główną oraz nagrodę specjalną otrzymało miasto Kraków. Kolejne miejsca zajęły: gmina wiejska Zielonki, gmina wiejska Oświęcim, gmina wiejska Wielka Wieś oraz gmina miejsko-wiejska Myślenice.
– Wielka Wieś i Zielonki niedawno po raz kolejny znalazły się na podium Rankingu Gmin Małopolski 2021, a dziś są wśród laureatów Konkursu „Cyfrowa Gmina NSP 2021”. Ten konkurs pokazał, jak ważny był udział w spisie powszechnym i jak istotne jest to, by samorządy aktywnie uczestniczyły w życiu swoich społeczności lokalnych. Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
– Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski to okazja do tego, by wszystkim Państwu razem i każdemu z osobna powiedzieć: dziękuję. Ostatnie dwa lata były dla całej Małopolski niezwykle trudne. Najpierw przyszło nam mierzyć się z pandemią. Ubiegły rok przyniósł co najmniej kilka dużych zdarzeń o charakterze kryzysowym. Od trzech miesięcy trwa proces udzielania uchodźcom pomocy – proces, który wspólnie i solidarnie realizujemy w imię zasady: „Wszystkie ręce na pokład”. Forum w Bukowinie Tatrzańskiej trwa trzy dni, ale tak naprawdę każdego dnia jesteśmy w stałym kontakcie, co niezwykle sobie cenię i dziękuję za bieżącą współpracę – dodaje wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
Źródło: Urząd Wojewódzki w Krakowie
Może to Ci się spodoba
Małopolscy policjanci promują konkurs „Odblaskowa Szkoła” na naradach dla dyrektorów szkół podstawowych
W poniedziałek 28 sierpnia br. w kinie Kijów w Krakowie odbyła się narada dyrektorów szkół i placówek oświatowych województwa małopolskiego, organizowana przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. W spotkaniu uczestniczyli policjanci
Jakie rolety okienne wybrać? Propozycje najlepszych rolet w Krakowie!
Rolety okienne są dziś spotykane w większości domów i mieszkań. Wynika to z tego, że są one po prostu bardzo praktyczne. Skutecznie chronią przed słońcem, zapewniają prywatność, a do tego
Jakie kosmetyki samochodowe powinienem trzymać w swoim garażu?
Jak dbać o nasz ukochany samochód. Podpowiemy, w jakie kosmetyki samochodowe warto zainwestować i na co zwracać uwagę przy ich wyborze. Samochód w dobrym stanie to nie tylko świetny sposób
Dzień otwarty w komendzie w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”
4 lipca 2017 roku dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie odwiedziły Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Akcja odbyła się w ramach kampanii organizowanej pod patronatem Pana
Niespodziewani goście i sushi – Sushi Friends Kraków ratuje z opresji
Bywają takie dni, kiedy goście zaskakują nas w najmniej spodziewanym momencie. Właśnie taką sytuację przeżyłam w ubiegły piątek, kiedy zmęczona po kilkudniowym wyjeździe służbowym wróciłam w południe do swojego mieszkania.
Kolejna inwestycja przeciwpowodziowa w Krakowie
Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wydał decyzję o pozwoleniu na realizację inwestycji przeciwpowodziowej w Krakowie. Prace dotyczą Dłubni – lewego dopływu Wisły. Przedmiotem inwestycji jest budowa nowego odcinka wału Dłubni, tj.


0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!