Święto plonów w gminie Rzepiennik Strzyżewski
– Dziękuję całej społeczności Olszyn i Panu Wójtowi Markowi Karasiowi za wspólne świętowanie! Nad pięknym dożynkowym wieńcem Mieszkańcy pracowali ponad tydzień. Widać, że lokalna społeczność włożyła w jego przygotowanie swoje serce. Piękne regionalne stroje i sołecka orkiestra dodała uroku całej uroczystości – mówi wojewoda Łukasz Kmita o dożynkach w Olszynach.
Zgodnie ze zwyczajem, święto rozpoczęło się od wspólnej mszy świętej w kościele parafialnym. Nie zabrakło oczywiście prezentacji dożynkowych wieńców. Całość wydarzenia uświetniła swoim występem orkiestra oraz kwartet akordeonowy.
– Polska wieś może liczyć na wsparcie rządu Pana Premiera Mateusza Morawieckiego. Już teraz modernizowane są drogi, sieć kanalizacyjna i wodociągowa, a OSP otrzymuje nowe samochody. Modernizowana infrastruktura komunalna podnosi komfort życia Mieszkańców. Polski Ład to kolejna szansa na skok cywilizacyjny w naszych miastach i wioskach – podkreśla wojewoda Łukasz Kmita.
Źródło: Urząd Wojewódzki w Krakowie
Może to Ci się spodoba
Przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie powstał hotel dla rodzin małych pacjentów
Na krakowskim Prokocimiu wybudowano pierwszy w Polsce Dom Ronalda McDonalda. Z nowoczesnego hotelu liczącego 20 pokoi będą mogli bezpłatnie korzystać rodzice i opiekunowie pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Nowoczesny obiekt pozwoli zapewnić młodym
Obrazy malowane ręcznie do Twojego domu
Dom to miejsce, w którym chcemy czuć się komfortowo i zrelaksować. Aby stworzyć przyjemną atmosferę, warto zadbać o odpowiednie dekoracje. Jednym ze sposobów na udekorowanie domu są obrazy malowane ręcznie.
Inauguracja 70. roku akademickiego na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie
Już po raz 70. krakowski Uniwersytet Rolniczy inauguruje rok akademicki. W murach uczelni będą się kształcić przyszli rolnicy i leśnicy, a także pracownicy związani z żywnością i sektorem agrobiznesu. W
„Wolnego ludu krew zanieśli przed Boga tron”
12 września 1939 roku żołnierze Wehrmachtu zamordowali polskich jeńców wojennych zgromadzonych w szkole podstawowej w Szczucinie. Tragiczne wydarzenia upamiętniła coroczna uroczystość, w której w imieniu wojewody małopolskiego Łukasza Kmity, wziął
Stając się mamą
To jedyny taki dzień w roku. Jedyny i wyjątkowy. Dzień Matki. I właśnie dziś otwarty i poświęcony został Dom Samotnej Matki Archidiecezji Krakowskiej, mieszczący się w Krakowie przy ul. Przybyszewskiego.
Krakowskie obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej
Minęły już 82 lata od wybuchu II wojny światowej – największego w historii świata konfliktu zbrojnego. Krakowskie obchody rocznicy agresji niemieckiej na Polskę przygotowali wojewoda małopolski Łukasz Kmita oraz Instytut

