Wysokie mandaty za szybką jazdę po krakowskich ulicach
Od 1 stycznia br. obowiązuje nowy taryfikator mandatów za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Piraci drogowi za łamanie przepisów i zbyt szybką jazdę mogą zapłacić teraz nawet 5 000 złotych. Tym, którzy zapomnieli o zmianach i wcisnęli „gaz do dechy” o nowych regulacjach boleśnie przypomniały wysokie mandaty.
9 stycznia br., w rejonie ul. Wielickiej w Krakowie mandatem w wysokości 2 000 złotych ukarana została kierująca mercedesem. Kobieta jechała z prędkością 132 km/h, w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 70 km/h. W związku z przekroczeniem prędkości o 62 km, zgodnie z nowymi przepisami, 32-letnia kierująca otrzymała mandat karny w wysokości 2 000 złotych oraz 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali także (elektronicznie) prawo jazdy należące do 23-latki.
12 stycznia br., w godzinach popołudniowych, w rejonie ul. Conrada w Krakowie patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli mężczyznę, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 52 km/h. 21-latek jechał z prędkością 122 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. W związku z powyższym policjanci nałożyli na kierującego mandat w wysokości 1 500 zł oraz 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny.
Nadmierna prędkość nadal jest jedną z głównych przyczyn wypadków na naszych drogach, dlatego też policjanci ruchu drogowego z należytą surowością podchodzą do amatorów szybkiej jazdy. Wyższe kary mają podziałać niczym „zimny prysznic” dla tych, którzy traktują ulice jak tor wyścigowy. Dla kierujących, którzy odmówią przyjęcia mandatu, sąd może wymierzyć grzywnę w wysokości nawet do 30 000 złotych.
Należy pamiętać, że nieznajomość przez kierujących nowych regulacji prawnych nie będzie miała wpływu na sposób ich egzekwowania przez funkcjonariuszy.
Źródło: Komenda miejska Policji w Krakowie
Może to Ci się spodoba
Realizacja narkotykowa krakowskich policjantów
Kilka dni temu funkcjonariusze KMP w Krakowie udali się do 30-letniego mieszkańca powiatu myślenickiego, u którego zgodnie ze zdobytymi informacjami miały znajdować się narkotyki. W godzinach popołudniowych policjanci zapukali do
Pod wpływem narkotyków krzyczał, że w jego mieszkaniu znajdują się trzy martwe osoby
Policjanci z VI Komisariatu Policji zatrzymali 23-letniego chłopaka, który po zażyciu środków odurzających wybiegł na ulice krzycząc, że w jego mieszkaniu znajdują się martwe osoby. Chłopak został zatrzymany, a w
Zatrzymany za posiadanie narkotyków
Rankiem, 4 lipca br., funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Krzeszowicach w m. Dubie, zatrzymali do kontroli drogowej niepewnie kierującego samochodem osobowym m-ki Opel. Wynik badania przeprowadzonego na zawartość narkotyków w organizmie wskazał, iż
Kolejny kierowca kierował po zażyciu narkotyku
Policjanci Komisariatu Policji VI w Krakowie zatrzymali 23- letniego mężczyznę, który kierował samochodem po zażyciu narkotyków. Badanie testerem wykazało obecność w organizmie krakowianina marihuany i amfetaminy. Mężczyźnie pobrano krew do
Próbował uciec przed policjantami bo miał przy sobie środku odurzające
Policjanci Ogniwa Wywiadowczo Patrolowego Komisariatu Policji VI w Krakowie zatrzymali podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który na widok policjantów chciał odjechać z miejsca legitymowania. Okazało się , że miał przy sobie
Obywatel ujął nietrzeźwego kierowcę
Dzięki czujności i odważnej postawie mieszkańca gminy Biecz udało się zatrzymać pijanego kierowcę, który stwarzał ogromne zagrożenie na drodze. Mężczyzna ujął mieszkańca gminy Lipinki uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a następnie

