Wysokie mandaty za szybką jazdę po krakowskich ulicach
Od 1 stycznia br. obowiązuje nowy taryfikator mandatów za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Piraci drogowi za łamanie przepisów i zbyt szybką jazdę mogą zapłacić teraz nawet 5 000 złotych. Tym, którzy zapomnieli o zmianach i wcisnęli „gaz do dechy” o nowych regulacjach boleśnie przypomniały wysokie mandaty.
9 stycznia br., w rejonie ul. Wielickiej w Krakowie mandatem w wysokości 2 000 złotych ukarana została kierująca mercedesem. Kobieta jechała z prędkością 132 km/h, w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 70 km/h. W związku z przekroczeniem prędkości o 62 km, zgodnie z nowymi przepisami, 32-letnia kierująca otrzymała mandat karny w wysokości 2 000 złotych oraz 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali także (elektronicznie) prawo jazdy należące do 23-latki.
12 stycznia br., w godzinach popołudniowych, w rejonie ul. Conrada w Krakowie patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli mężczyznę, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 52 km/h. 21-latek jechał z prędkością 122 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. W związku z powyższym policjanci nałożyli na kierującego mandat w wysokości 1 500 zł oraz 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny.
Nadmierna prędkość nadal jest jedną z głównych przyczyn wypadków na naszych drogach, dlatego też policjanci ruchu drogowego z należytą surowością podchodzą do amatorów szybkiej jazdy. Wyższe kary mają podziałać niczym „zimny prysznic” dla tych, którzy traktują ulice jak tor wyścigowy. Dla kierujących, którzy odmówią przyjęcia mandatu, sąd może wymierzyć grzywnę w wysokości nawet do 30 000 złotych.
Należy pamiętać, że nieznajomość przez kierujących nowych regulacji prawnych nie będzie miała wpływu na sposób ich egzekwowania przez funkcjonariuszy.
Źródło: Komenda miejska Policji w Krakowie
Może to Ci się spodoba
Olkusz. Towar bez akcyzy
Tytoń i papierosy ujawnili policjanci z Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, w mieszkaniu 62-letniej olkuszanki. Nielegalny towar został zarekwirowany. Wstępne straty, jakie poniósł Skarb
20-latek zatrzymany z narkotykami
Analiza i ciągłe monitorowanie środowiska związanego z handlem narkotykami przynosi efekty w postacie udaremniania wprowadzania ich do obrotu. Długotrwała praca policjantów z VIII Komisariatu Policji w Krakowie dotycząca rozpracowania środowiska
Zatrzymano 4 oszustów działających metodą „na prezesa” i dokonujących wyłudzeń kredytów. Od dwóch małopolskich firm próbowali wyłudzić 985 000 $ i 985 000 Euro
Wydział do walki z Cyberprzestępczością KWP w Krakowie wpadł na trop przestępczego procederu tj. szeregu oszustw „President Fraud” oraz usiłowań oszustw na szkodę podmiotów gospodarczych na terenie Polski. Zatrzymano cztery
Krakowscy policjanci zatrzymali właścicielkę jednej z krakowskich galerii sztuki
20 kwietnia br., w toku śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową Kraków Śródmieście – Zachód, policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego KMP w Krakowie zatrzymali 67-letnią właścicielkę jednej z
Policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie ujawnili niemal 2,5 kg suszu marihuany
Policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie zatrzymali 26-letniego mieszkańca krakowskiego powiatu, który pod balkonem, w swoim miejscu zamieszkania przechowywał prawie 2,5 kg suszu marihuany, pozwalających na uzyskanie ponad 5 tys.
Policjanci zlikwidowali kolejną, dużą nielegalną uprawę konopi indyjskich, zatrzymali plantatorów i zabezpieczyli narkotyki o szacowanej wartości ponad 200 tysięcy złotych
Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zlikwidowali kolejną dużą plantację marihuany, którą prowadzili dwaj mieszkańcy jednej z podoświęcimskich miejscowości. Likwidując ich uprawę funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 300 krzewów konopi indyjskich,

