Na co uważać przy wynajmie samochodu z wypożyczalni? Sprawdź swoją checklistę!

Na co uważać przy wynajmie samochodu z wypożyczalni? Sprawdź swoją checklistę!

Wynajem samochodu to niezwykle wygodna opcja dla osób niezmotoryzowanych, które potrzebują pojazdu okresowo i nie opłaca się im utrzymywać własnego auta. Z rozwiązaniem korzystają też osoby, które chcą sprawnie zwiedzić . Co sprawdzić, zanim podpiszesz umowę najmu z operatorem na konkretny pojazd? Na te rzeczy musisz zwrócić uwagę przy odbiorze zamówionego auta.

Kluczowe punkty do sprawdzenia przed wynajmem

Pierwszym punktem jest weryfikacja zasad przekraczania limitu przejechanych dziennie kilometrów. Zapis ten powinien zostać zawarty w umowie – niektóre wypożyczalnie samochodów pobierają dodatkowe opłaty za przekroczenie takiego limitu, więc dobrze byłoby wiedzieć o tym wcześniej. Jeśli chodzi o wynajem auta na miesiąc, 30 dni to taka granica zmieniająca liczne zasady związane z usługą najmu.

Jakie dodatkowe opłaty może generować wynajem? W umowie zwróć uwagę na:

  • opłaty, jeśli samochód po zwróceniu będzie musiał być sprzątnięty,
  • opłaty za odbiór samochodu w niektórych lokalizacjach,
  • kaucję,
  • opłaty za tankowanie.

Nie mniej niż stan techniczny ważne jest ubezpieczenie pojazdu. Nie chodzi tylko o obowiązkowe OC, ale także NNW, Assistance czy AC. Zanim wynajmiesz samochód na miesiąc, upewnij się, że ochrona OC, którą został objęty, wciąż funkcjonuje.

Szkoda a wynajęty pojazd – jak radzą sobie wypożyczalnie?

Czasem zdarza się, że auto oddawane jest w stanie innym niż było odbierane. Chodzi nie tylko o drobne rysy, ale także wgniecenia lub inne mocniejsze konsekwencje. Kto poniesie koszty związane z ich naprawą? Warto mieć na uwadze problem aby sprawdzić samochód przy odbiorze oraz przed oddaniem. W ten sposób czasem można uniknąć obciążenia za szkody.

Wszelkie uszkodzenia, które zostaną zauważone już po podpisaniu protokołu, trzeba popisać najszybciej – profesjonalne wypożyczalnie przeważnie wpisuje je do protokołu.

Dobrym rozwiązaniem, które stosują wypożyczalnie, jest zniesienie znosi z klienta obowiązek zapłacenia za szkody. Dobre wypożyczalnie takie ubezpieczenie mają w pakiecie, więc zyskujesz w ten sposób pewność, że jeśli pojawi się jakikolwiek problem, nie zostaniesz obciążony kosztami naprawy. Co najlepsze, cena takiego ubezpieczenia wcale nie musi być wysoka – wszystko zależy od oferty konkretnego operatora.

Previous Myślenice zyskają połączenie kolejowe z Krakowem
Next Stare Miasto w Krakowie – gdzie zaparkować, żeby zwiedzić jak najwięcej?

Może to Ci się spodoba

Jak pokazać swoje umiejętności i doświadczenie zawodowe poprzez wpisanie w CV samozatrudnienia?

Jest wiele korzyści z bycia jednoosobowym przedsiębiorcą. Jedną z tych zalet jest niezależność. Ponieważ osoba pracująca na własny rachunek może wybrać pracę i obowiązki, które będzie wykonywać w ramach swojej

Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN

Polski Fundusz Energetyczny jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym, realizującym w swojej istocie ideę polegającą na budowaniu wartości jego spółek portfelowych, dobranych zgodnie z wartościami oraz kryteriami wyrażonymi w jego statucie. Pośrednio

Usługi prawnicze i administracyjne w Krakowie

Kraków to miasto które zaskakuje swoim rozwojem i zmiennością. To nie tylko bogata i ciekawa historia, którą czuć tutaj na każdym kroku. To również niesamowita atmosfera magicznego Krakowa oraz ogromny

Południe Polski z sukcesem walczy o inwestycje

Ponad jedna trzecia środków zainwestowanych w 2015 roku przez inwestorów zagranicznych trafiła do południowych województw Polski. Najwięcej przyciągnęły Opolszczyzna, Górny Śląsk i Dolny Śląsk. Największa liczba nowych miejsc pracy powstała dzięki tym inwestycjom

Polski rynek nieruchomości handlowych atrakcyjny dla inwestorów

Wysoka aktywność zagranicznych inwestorów na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. W I półroczu wartość transakcji przekroczyła 2 mld euro – podaje JLL. Transakcje na rynku handlowych wyniosły ponad 1 mld euro.

Dlaczego suszone drewno konstrukcyjne jest najlepszym wyborem?

Poważnym błędem jest zastosowanie do budowy domu drewna mokrego, niestruganego, składowanego w nieodpowiednich warunkach. Choć możesz w ten sposób w znaczny sposób obniżyć koszty inwestycji, są to jedynie pozorne oszczędności.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź