W krakowskiej Akademii Muzycznej znów rozbrzmiały instrumenty
Popatrzmy na drzewo, ono nas uczy, że dzieło sztuki musi być podwójnie zakorzenione, w ziemi i w niebie… Pasją Krzysztofa Pendereckiego, który wypowiedział te słowa, było komponowanie. Kochał drzewa i muzykę. Projektował kompozycje roślinne i opery. Krzysztof Penderecki był twórcą wybitnych dzieł oratoryjnych i symfonicznych. Dla wielu młodych muzyków stanowił autorytet. Do Akademii Muzycznej w Krakowie przyciągnął młodzież z kilku kontynentów. Dziś rozpoczął się kolejny rok akademicki na uczelni noszącej jego imię.
W uroczystej inauguracji roku akademickiego Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie uczestniczył II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński. Przedstawiciel administracji państwowej w naszym województwie przekazał na ręce rektora uczelni list ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.
– Szanowni Profesorowie, Pracownicy Uczelni, chciałbym wyrazić ogromne uznanie dla całokształtu Państwa dotychczasowej działalności dydaktycznej, organizacyjnej, badawczej, rozwojowej i wdrożeniowej (…). W dniu inauguracji roku akademickiego proszę przyjąć serdeczne życzenia wielu sukcesów oraz pomyślności w działaniach podejmowanych na rzecz rozwoju polskiego szkolnictwa wyższego i nauki. Życzę efektywnego rozwoju, realizacji pasji naukowych, a także ambitnych projektów badawczych. Vivat Academia! Vivat Professores! – napisał minister Przemysław Czarnek.
Podczas uroczystości wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński wręczył 6 Medali Komisji Edukacji Narodowej. Inauguracja była okazją do przekazania także innych wyróżnień: Krzyży Zasługi, Medali za Długoletnią Służbę, Medali „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, Odznak „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, Odznak Honoris Gratia, a także Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i dyplomów rektora.
Źródło: Urząd Wojewódzki w Krakowie
Może to Ci się spodoba
Dzień Strażaka w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie
W różnych miejscach w Małopolsce trwają obchody Dnia Strażaka. Dziś uroczysta zbiórka z tej właśnie okazji odbyła się w krakowskiej Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej. W wydarzeniu uczestniczył wojewoda małopolski
3 wyjątkowe miasta, które musisz odwiedzić!
Planujesz podróż i za cel wyprawy chcesz wybrać mniej popularne kierunki, które zachwycają różnorodnością i niepowtarzalnym klimatem? Sprawdź nasze trzy propozycje miejsc o wyjątkowym charakterze, które zapewnią Ci niezapomniane wrażenia.
Zapraszamy na krakowskie uroczystości upamiętniające ofiary pierwszego masowego transportu Polaków do KL Auschwitz
14 czerwca przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. Krakowską uroczystość upamiętniającą ofiary pierwszego masowego transportu Polaków do KL Auschwitz przygotowali wojewoda małopolski Łukasz Kmita
Święto Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki
Wieloletnia tradycja kształcenia kadr inżynierskich w kraju, wytrwała praca nad poprawą polskiej myśli naukowo-technicznej oraz nowoczesność i otwartość na innowacje. To właśnie atuty Politechniki Krakowskiej. W Międzywydziałowym Centrum Edukacyjno-Badawczym „Działownia”
Święto Wojska Polskiego w Centrum Operacji Lądowych
Z okazji zbliżającej się 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz wziął udział w uroczystym apelu wojskowym przy pomniku generała W. Andersa na terenie krakowskiego Centrum Operacji Lądowych
Od września 2017 r. szkoły mają mieć możliwość wyboru podręcznika
Zgodnie z nowymi propozycjami resortu edukacji, które po fazie konsultacji społecznych trafiły do rozpatrzenia przez Komitet Stały Rady Ministrów, szkoły będą miały możliwość wyboru podręcznika. Wydawcy edukacyjni są zadowoleni i zapewniają, że na


0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!