Święto Wojska Polskiego w Centrum Operacji Lądowych
Z okazji zbliżającej się 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz wziął udział w uroczystym apelu wojskowym przy pomniku generała W. Andersa na terenie krakowskiego Centrum Operacji Lądowych – Dowództwa Komponentu Lądowego przy ul. Rakowickiej 29.
Apel był częścią tegorocznych obchodów święta Wojska Polskiego, odbywających się pod hasłem „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”.
Podczas apelu wicewojewoda wręczył odznaczenia zasłużonym żołnierzom, sam także został uhonorowany Medalem Pamiątkowym COLąd-DKL.
– Dziękuję wam, Żołnierze, za waszą codzienną, ofiarną służbę ojczyźnie. Gratuluję wszystkim wyróżnionym dziś zaszczytnymi odznaczeniami. Wiemy, że zawsze możemy na was liczyć! – dziękował żołnierzom wicewojewoda Ryszard Pagacz.
Więcej informacji o obchodach święta Wojska Polskiego w kraju i w regionie:
https://bit.ly/2VQGr4c
https://bit.ly/3iJQSyY
Źródło: Urząd Wojewódzki w Krakowie
Może to Ci się spodoba
Muzeum Książąt Czartoryskich w całości
Kompleks budynków i przestrzeni wystawienniczych Muzeum Książąt Czartoryskich jest już w całości dostępny dla odwiedzających. Otwarcie dziś ostatniej części – Klasztorka – kończy złożony proces inwestycyjny. W wernisażu wystawy stałej
Inauguracja 70. roku akademickiego na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie
Już po raz 70. krakowski Uniwersytet Rolniczy inauguruje rok akademicki. W murach uczelni będą się kształcić przyszli rolnicy i leśnicy, a także pracownicy związani z żywnością i sektorem agrobiznesu. W
3 wyjątkowe miasta, które musisz odwiedzić!
Planujesz podróż i za cel wyprawy chcesz wybrać mniej popularne kierunki, które zachwycają różnorodnością i niepowtarzalnym klimatem? Sprawdź nasze trzy propozycje miejsc o wyjątkowym charakterze, które zapewnią Ci niezapomniane wrażenia.
78. rok akademicki Politechniki Krakowskiej
8 wydziałów, 33 kierunki kształcenia w języku polskim i 8 w języku angielskim. Ok. 14 tys. studentów na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia oraz doktoranckich i podyplomowych.
„Wolnego ludu krew zanieśli przed Boga tron”
12 września 1939 roku żołnierze Wehrmachtu zamordowali polskich jeńców wojennych zgromadzonych w szkole podstawowej w Szczucinie. Tragiczne wydarzenia upamiętniła coroczna uroczystość, w której w imieniu wojewody małopolskiego Łukasza Kmity, wziął
Święto plonów w gminie Rzepiennik Strzyżewski
– Dziękuję całej społeczności Olszyn i Panu Wójtowi Markowi Karasiowi za wspólne świętowanie! Nad pięknym dożynkowym wieńcem Mieszkańcy pracowali ponad tydzień. Widać, że lokalna społeczność włożyła w jego przygotowanie swoje serce.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!