Dzień Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Dzień Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Poznawać przyczyny i wartości rzeczy, dać uniwersalne wykształcenie, łączyć wiedzę zawodową z wiedzą ogólną o charakterze metodologicznym i teoretycznym. To zobowiązanie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, którego trwałość potwierdza 98-letnia historia. Dziś w Dniu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie odbyło się posiedzenie Senatu uczelni. W uroczystościach wziął udział II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński, który odczytał list skierowany do uczestników przez wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę. Obecni byli również: wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka oraz II zastępca prezydenta Krakowa Jerzy Muzyk.

 Z uznaniem spoglądam na działalność Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, który bez wątpienia zajmuje ważne miejsce w gronie godnych uznania ośrodków akademickich. Potwierdzają to wybitne osiągnięcia naukowe — zarówno wśród utytułowanych Pracowników, jak i ambitnych Studentów i Doktorantów. Wyrażają się one w licznych monografiach publikowanych w prestiżowych wydawnictwach, przyznanych nagrodach i wyróżnieniach, a także aktywnym udziale w programach stypendialnych – przekazał w liście wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w intencji społeczności uniwersyteckiej w sanktuarium św. Józefa w Krakowie. Następnie odbyło się posiedzenie Senatu, które rozpoczęło odśpiewanie hymnu Gaude Mater Polonia. Wydarzenie było również okazją do uczczenia jubileuszu 50-lecia pracy profesorów Uniwersytetu. Zwieńczeniem obchodów był koncert Orkiestry Wojskowej w Krakowie oraz chóru Dominanta. Podczas koncertu ogłoszone zostały wyniki III edycji plebiscytu „Wspólnota UEK” wraz z wręczeniem statuetki i występem skrzypaczki – solistki Patrycji Piekutowskiej.

– Niech Święto Uczelni przyniesie dla wszystkich Państwa motywację do tego, aby każdego dnia umacniać potencjał Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, angażując się w działalność naukową, z której owoców dane jest nam wszystkim korzystać – odczytał w dalszej części listu II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.

Dzień UEK wiąże się z datą upamiętnia utworzenia Wyższego Studium Handlowego w 1925 r., jest wielkim świętem całej społeczności akademickiej uczelni.

Źródło: Urząd Wojewódzki w Krakowie

Previous Ptasia grypa w Krakowie
Next Wizyta ambasadora Ukrainy

Może to Ci się spodoba

77. Rocznica likwidacji „Zigeunerlager” w KL Auschwitz-Birkenau

W Europejski Dzień Pamięci o Holokauście Romów, na terenie byłego niemieckiego obozu KL Auschwitz-Birkenau odbyły się uroczystości z okazji 77. rocznicy likwidacji Zigeunerlager. Obóz ten pochłonął  4300 Romów i Sinti.

W 21 szkołach ruszył projekt Małopolska Chmura Edukacji

Program Małopolskiej Chmury Edukacyjnej ma umożliwić uczniom kontakt z uczelnią, zmniejszyć wykluczenie edukacyjne poza dużymi miastami i zainteresować kierunkami studiów zgodnymi ze specjalizacją regionu. W pilotażu bierze udział 21 szkół ponadgimnazjalnych z Małopolski. Zdaniem ekspertów

Stając się mamą

To jedyny taki dzień w roku. Jedyny i wyjątkowy. Dzień Matki. I właśnie dziś otwarty i poświęcony został Dom Samotnej Matki Archidiecezji Krakowskiej, mieszczący się w Krakowie przy ul. Przybyszewskiego.

Święto Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki

Wieloletnia tradycja kształcenia kadr inżynierskich w kraju, wytrwała praca nad poprawą polskiej myśli naukowo-technicznej oraz nowoczesność i otwartość na innowacje. To właśnie atuty Politechniki Krakowskiej. W Międzywydziałowym Centrum Edukacyjno-Badawczym „Działownia”

Święto Wojska Polskiego w Centrum Operacji Lądowych

Z okazji zbliżającej się 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz wziął udział w uroczystym apelu wojskowym przy pomniku generała W. Andersa na terenie krakowskiego Centrum Operacji Lądowych

Dzień Strażaka w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie

W różnych miejscach w Małopolsce trwają obchody Dnia Strażaka. Dziś uroczysta zbiórka z tej właśnie okazji odbyła się w krakowskiej Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej. W wydarzeniu uczestniczył wojewoda małopolski

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź