Endermologia – historia zabiegu, działanie, zastosowanie

Endermologia – historia zabiegu, działanie, zastosowanie

Masaż podciśnieniowy wykonywany przez człowieka wykorzystywany był w medycynie od dziesiątek lat. Endermologia zaś to nic innego, jak zastąpienie czynnika ludzkiego wyspecjalizowanym urządzeniem, które precyzyjnie i w sposób powtarzalny jest stanie wykonać podciśnieniowy, próżniowy masaż. Na czym polega jej działanie?

Co to jest endermologia?

Endermologia to rodzaj podciśnieniowego masażu wykonywanego nie przez człowieka, ale przy pomocy specjalnego urządzenia. Technika ta została opracowana przez Francuza – Louis-Paula Guitay w latach 80. XX wieku. Podczas fizjoterapii, której był poddawany po przebytym wypadku, zauważył, że skuteczność masażu zależy w dużej mierze od umiejętności manualnych fizjoterapeuty. Po kilku latach opracował on i opatentował urządzenie, którego zadaniem było odtwarzanie ruchów palpacyjno-toczących. Można zatem powiedzieć, że endermologia to masaż, który mógłby zostać wykonany przez człowieka, ale ze względu na to, że wykonywany jest przez wyspecjalizowaną i zaprogramowaną aparaturę jest niezwykle precyzyjny.

Warto zaznaczyć, że początkowo endermologia wykonywana była wyłącznie na ciało. Z czasem zaś, dzięki nowoczesnym głowicom, możliwe stało się jej wykorzystanie do pielęgnacji skóry twarzy.

Endermologia – mechanizm działania

Endermologia wykorzystuje działanie dwóch sterowanych elektronicznie rolek umiejscowionych w hermetycznej komorze, które działają w połączeniu z podciśnieniem, przez co wychwytują fałd skóry. Pierwsza z rolek zwija go, druga zaś rozwija. Fałd ten jest zatem masowany w dwóch kierunkach, a dodatkowo rolki w głowicy wykonują ruchy względem siebie, co więcej towarzyszą im ciągłe lub rytmiczne zmiany podciśnienia.

Sam zabieg zaliczany jest do grupy relaksujących i odprężających, a ponadto jest w pełni bezpieczny. Endermologia wykonywana na ciało wymaga jedynie założenia specjalnego kombinezonu, który nie tylko zwiększa higienę zabiegu, ale i umożliwia właściwe przyleganie głowicy do skóry.

Zastosowanie i efekty endermologii

Jakie są efekty endermologii? Przede wszystkim jest nim pobudzenie komórek skóry właściwej i fibroblastów do syntezy kolagenu oraz elastyny. Podciśnieniowy masaż doskonale wpływa także na drożność węzłów chłonnych i usprawnienie przepływu chłonki. Dodatkowo w jego rezultacie uelastycznione zostają ściany naczyń krwionośnych, poprawia się unaczynienie skóry i krążenie żylno-limfatyczne. Tkanki stają się dotlenione i odżywione, a dzięki temu skóra zyskuje lepszy koloryt. Za sprawą zwiększonej ilości włókien kolagenowych i elastynowych zaś jest wyraźnie jędrniejsza i elastyczna.

Endermologia pozwala także udrożnić gruczoły łojowe i potowe. Korzyścią masażu jest ponadto zmniejszenie obrzęków, przyspieszenie przemiany materii i usunięcie toksyn z organizmu.

Takie wszechstronne niemal działanie endermologii wpływa na szerokie zastosowanie zabiegu. Uznawany jest on za niezwykle skuteczny w walce o smukłe i jędrne ciało, niekiedy nazywa się je nawet bezinwazyjnym liftigiem. Pozwala on bowiem zniwelować tkankę tłuszczową nawet w trudnych miejscach takich jak boczki, talia, uda czy ramiona. Endermologia często wykonywana jest ponadto jako zabieg poprzedzający i przygotowujący do liposukcji.

Endermologia to także skuteczny sposób na usunięcie cellulitu. Wymieniana jest ona jako jeden z zabiegów szczególnie polecanych w przypadku tych nieestetycznych defektów skóry.

Zabieg masażu podciśnieniowego coraz częściej wykonuje się również na skórę twarzy. Jego celem jest odświeżenie jej wyglądu – skóra staje się wyraźnie rozświetlona i odżywiona, a dodatkowo ujędrniona. Synteza kolagenu i elastyny wpływa bowiem na zniwelowanie drobnych zmarszczek, a także worków i cieni pod oczami.

Endermologia – bezpieczeństwo

Endermologia to najbezpieczniejszy zabiegi medycyny estetycznej w Krakowie i może być wykonany nawet u kobiet w ciąży. Należy jednak pamiętać, że istnieją okoliczności, które wykluczają jej wykonanie. Do najważniejszych przeciwwskazań zalicza się:

  • ciążę i karmienie piersią,
  • stany zapalne skóry.
  • infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze,
  • choroby nowotworowe,
  • wszczepiony rozrusznik serca,
  • stosowanie leków rozrzedzających krew,
  • żylaki.

Previous Wygodny i niedrogi parking dozorowany przy lotnisku w Balicach
Next Sekrety naturalnych olejków: od pielęgnacji do masażu twarzy

Może to Ci się spodoba

Angelika Fajcht: Dobry styl to dar

Modelka rzadko korzysta z pomocy stylisty. Woli się ubierać sama, a najchętniej wkłada kreacje nie tylko efektowne, lecz także wygodne. Zdaniem Angeliki Fajcht dobry stylista jest w stanie pomóc każdemu. Aby dobrze się

Odmień swój ogród na wiosnę!

Wraz z pojawieniem się pierwszych cieplejszych dni, wiele osób zastanawia się nad pracami ogrodowymi, ale może to być czas, w którym zostaną wprowadzone poważniejsze zmiany. Wygląd ogrodu nie tylko powinien

Na czym polegają tłumaczenia ekspresowe?

Klienci nie tylko coraz częściej decydują się na korzystanie z profesjonalnych przekładów, ale i stawiają na tłumaczenia ekspresowe. Takie podejście nie jest wcale przesadnie zaskakujące, jeśli weźmiemy pod uwagę choćby

Promienie UV – jak działają na skórę?

Ciepłe promienie słońca to coś, za czym niewątpliwie każda z nas tęskniła przez zimę. Bez względu na to, czy jesteś miłośniczką leżenia plackiem na plaży, czy wolisz skórę jedynie delikatnie

Racjonalne zakupy bez tajemnic – jedzenie

Nawet najbardziej zagorzały przeciwnik sklepów przynajmniej raz na jakiś czas robi zakupy spożywcze. W tej materii, jak i w każdej innej dziedzinie życia, każdy ma swoją taktykę i sposób. Jednakże,

Odwyk alkoholowy – na czym on polega?

Uzależnienie od alkoholu można śmiało nazwać plagą naszych czasów. Samodzielne radzenie sobie z uzależnieniem od alkoholu jest bardzo trudne, można wręcz powiedzieć niemożliwe. Tylko prowadzony przez terapeutów i lekarzy odwyk

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź