Święto Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki

Święto Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki

Wieloletnia tradycja kształcenia kadr inżynierskich w kraju, wytrwała praca nad poprawą polskiej myśli naukowo-technicznej oraz nowoczesność i otwartość na innowacje. To właśnie atuty Politechniki Krakowskiej. W Międzywydziałowym Centrum Edukacyjno-Badawczym „Działownia” odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu PK z okazji Święta Szkoły. Była to również doskonała chwila uhonorowania zasłużonych pracowników. W wydarzeniu udział wziął II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.

Specjalny list na to wydarzenie skierował wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który został odczytany przez wicewojewodę Małodzińskiego.

– Z ogromną satysfakcją spoglądam na dynamiczny rozwój Politechniki Krakowskiej. Systematyczne umacnianie pozycji potwierdzają wysokie wyniki ewaluacji działalności naukowej za lata 2017-2021, które sytuują Uczelnię w gronie trzech najlepszych technicznych ośrodków akademickich w Polsce. Sukces ten jest bez wątpienia zasługą owocnej współpracy pomiędzy oddanymi Wykładowcami i ambitnymi Studentami oraz silnego zaangażowania Władz, w tym zmarłego niedawno Rektora śp. profesora Andrzeja Białkiewicza. Niech kolejne miesiące przynoszą pomnożenie tak licznych osiągnięć, a Politechnika Krakowska nieustannie staje się dla młodych ludzi miejscem zdobywania wiedzy, poszerzania horyzontów i pogłębiania swoich pasji. Całej Społeczności Akademickiej życzę wszelkiej pomyślności i owocnej realizacji zamierzonych celów – przekazał w liście wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W trakcie uroczystości wręczone zostały odznaczenia państwowe w tym Medale za Długoletnią Służbę: 4 Złote, 4 Srebrne oraz 4 Brązowe. Nadawane za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Profesor Politechniki Krakowskiej Zbigniew Latała został uhonorowany Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Wręczono 3 Medale Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli.

Wręczone zostały też odznaczenia uczelniane takie jak Medale Zasłużony dla Politechniki Krakowskiej, Honorowa Odznaka Politechniki Krakowskiej czy nagrody Rektora PK.

Źródło: Urząd Wojewódzki w Krakowie

Previous Biało-czerwona majówka w Krakowie
Next „Mikołaj Kopernik – życie i dzieło”. Otwarcie wystawy w NBP w Krakowie

Może to Ci się spodoba

W 21 szkołach ruszył projekt Małopolska Chmura Edukacji

Program Małopolskiej Chmury Edukacyjnej ma umożliwić uczniom kontakt z uczelnią, zmniejszyć wykluczenie edukacyjne poza dużymi miastami i zainteresować kierunkami studiów zgodnymi ze specjalizacją regionu. W pilotażu bierze udział 21 szkół ponadgimnazjalnych z Małopolski. Zdaniem ekspertów

XXXI rocznica powstania Straży Granicznej

Ich misją jest ochrona granicy państwowej na lądzie i na morzu. Jest obecna także na lotniskach, gdzie kontroluje ruch graniczny. Do jej zadań należy także m.in. przeciwdziałanie nielegalnej migracji. Dziś

Obrazy malowane ręcznie do Twojego domu

Dom to miejsce, w którym chcemy czuć się komfortowo i zrelaksować. Aby stworzyć przyjemną atmosferę, warto zadbać o odpowiednie dekoracje. Jednym ze sposobów na udekorowanie domu są obrazy malowane ręcznie.

Wizyta dyplomatów ze Słowacji

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita spotkał się z ambasadorem Republiki Słowackiej w Warszawie Andrejem Drobą, konsulem generalnym Republiki Słowackiej w Krakowie Tomášem Kašajem oraz przewodniczącym Urzędu dla Słowaków żyjących za granicą

Przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie powstał hotel dla rodzin małych pacjentów

Na krakowskim Prokocimiu wybudowano pierwszy w Polsce Dom Ronalda McDonalda. Z nowoczesnego hotelu liczącego 20 pokoi będą mogli bezpłatnie korzystać rodzice i opiekunowie pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Nowoczesny obiekt pozwoli zapewnić młodym

3 wyjątkowe miasta, które musisz odwiedzić!

Planujesz podróż i za cel wyprawy chcesz wybrać mniej popularne kierunki, które zachwycają różnorodnością i niepowtarzalnym klimatem? Sprawdź nasze trzy propozycje miejsc o wyjątkowym charakterze, które zapewnią Ci niezapomniane wrażenia.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź