Psychologia – królowa nauk społecznych

Psychologia – królowa nauk społecznych

Studia psychologiczne to od wielu lat wybór imponującej liczby maturzystów. Co roku studia na tym kierunku fascynują kolejne rzesze studentów w całym kraju. Wielu z nich spełnia się w zawodzie, ciesząc się satysfakcjonującymi zarobkami. Jak wyglądają studia na kierunku psychologia? Czy warto się podjąć tego wyzwania?

Studia ze względów ekonomicznych

Perspektywa dobrych zarobków kusi przyszłych psychologów i jest to jeden z głównych powodów, dla którego studenci tak licznie składają dokumenty na ten kierunek. Warto jednak podkreślić, że studia psychologia to mnóstwo ogólnej wiedzy przez pierwsze lata nauki. Dopiero wybór specjalizacji pomaga sprecyzować ścieżkę zawodową i skupić się na konkretnych zagadnieniach.

Jakie są zarobki psychologa? Najwięcej zależy od wyboru konkretnej dziedziny psychologii. Królowa nauk społecznych jest jak drzewo, którego każda gałąź oznacza inną specjalizację. Zarobki w tym fachu znacząco się różnią – inaczej będzie zarabiać psycholog szkolny, a inaczej coach pracujący w międzynarodowej korporacji.

Dynamiczny rynek pracy czeka na specjalistów

Studia psychologia to fascynująca podróż to wnętrza ludzkiego umysłu. Solidna dawka zaangażowania i samozaparcia potrafią wznieść absolwenta na wyżyny sukcesu. A ten czeka niemal za rogiem – wystarczy rozglądać się we właściwym kierunku.

Kolejne fale pandemii, rosnący kryzys gospodarczy, uzależnienie od komputerów i smartfonów – to wszystko ukształtowało ogromne zapotrzebowanie na specjalistów. Osoba po studiach kierunkowych, która ma sporą wiedzę i pragnie wykonywać swój zawód z pasją, z pewnością dostosuje się do zmieniających się potrzeb dynamicznego rynku pracy.

Studia psychologia – korzyści

Lata poświęcone na studia to nie tylko wkuwanie definicji i nauka o neuronach. Kształcenie na tym kierunku przynosi szereg korzyści w postaci samorozwoju. Studenci mający solidną bazę wiedzy mogą korzystać z niej w wielu dziedzinach życia. Nic dziwnego, że przedstawiciele tego zawodu poszukiwani są w biznesie, marketingu, a także w sporcie czy kulturze. Poziom polskich uczelni jest niezwykle wysoki, a absolwenci kierunku psychologia są znakomicie przygotowani do współczesnych wyzwań na rynku pracy.

Jaka jest natura człowieka?

Odpowiedź na to pytanie studenci będą zgłębiać przez kolejne lata nauki. Studia psychologia pozwolą wykształcić kompetencje miękkie, takie jak komunikacja, rozwiązywanie konfliktów czy motywowanie, i otworzą drzwi do nawiązania licznych kontaktów zawodowych.

Przedmioty, które pozwolą zgłębić ludzką naturę, to między innymi: psychologia poznawcza, psychologia osobowości, psychopatologia, przedmioty związane z rozwojem człowieka i jego miejscem w społeczeństwie, a także szereg praktyk, które pozwolą poznać codzienną pracę specjalisty od kuchni.

Czy warto studiować psychologię? Ten kierunek dedykowany jest osobom ciekawym świata, empatycznym i otwartym na innych ludzi oraz ich problemy. Rzetelna wiedza w połączeniu z pasją i zaangażowaniem z pewnością pozwolą na dynamiczny rozwój kariery i godne wynagrodzenie.

Previous 12 000 światłowodów i więcej innowacji w gabinecie dobrego stomatologa w Krakowie
Next Studia menadżerskie – czy warto je rozpocząć?

Może to Ci się spodoba

Działania przeciwpowodziowe na terenie Kraków – Bieżanów

W ostatnich dniach na terenie Krakowa i Powiatu Krakowskiego doszło do intensywnych opadów atmosferycznych, na których skutek doszło do zalania i podtopienia wielu terenów miasta Krakowa. W szczególności ucierpiała dzielnica

Rusza budowa nowego komisariatu policji w Krakowie

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie zawarła z wykonawcą umowę na budowę nowej siedziby komisariatu V w Krakowie. Komisariat obsługujący dzielnice Dębniki, Łagiewniki i Podgórze będzie miał siedzibę przy zbiegu ulic

Jak działa nawilżacz powietrza? Jak wybrać odpowiedni nawilżacz powietrza?

Nawilżacz powietrza wytwarza parę wodną, co jest prostym wytłumaczeniem. Zmienia ona stan fizyczny cieczy w fazę gazową i tworzy aerozol. Kropelki cieczy zostają rozproszone i unoszą się w atmosferze. Odparowanie

Szkolenie w zakresie komunikacji z osobami niesłyszącymi

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się szkolenie (02.03.2017r.) z zakresu komunikowania się z osobami niesłyszącymi, poprowadzone przez p. Monikę Folwarczną oraz p. Adama Janulka, przedstawicieli Fundacji PL –

Co możemy zrobić dla osoby uzależnionej od alkoholu?

Wyobraź sobie, że ktoś z Twoich bliskich jest uzależniony od alkoholu. Najtrudniejszą rzeczą w przypadku osoby uzależnionej od alkoholu jest nakłonienie jej do podjęcia leczenia. Nie jest łatwo przekonać kogoś

Małopolscy policjanci zatrzymali 3 oszustów wyłudzających pieniądze od starszych osób metodą na „wypadek krewnego”

Małopolscy policjanci zatrzymali 3 oszustów wyłudzających pieniądze od starszych osób metodą na „wypadek krewnego”. To tzw. „kurierzy” – grozi im 8 lat pozbawienia wolności. Dwóch z nich zostało zatrzymanych z

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź